Prototip Hizmeti

Bizi Arayarak Numune Talep Edebilirsiniz

Üretim Süreçlerinizde Verimliliğini Arttırmak İçin Doğru Yerdesiniz !

3D Baskı çözümleri bugün dünyada birçok firma tarafından kullanılmaya başlanarak önemli değerler üretmektedir.

Geleneksel yöntemlerin yapamayacağı noktaları , katkı üretiminin esnekliği sayesinde daha kolay olarak gerçekleştirilebiliyor.

Peki Nasıl Yapılıyor ?

FDM (Fused Deposition Modelling) en temel 3D baskı yöntemidir. FDM 3 ana parçadan oluşur: parçanın üzerine yazdırıldığı bir baskı plakası; baskı malzemesi olarak işlev gören bir filament bobini ve ekstrüder adı verilen bir ekstrüzyon kafası . Filaman, malzemeyi  plaka üzerinde katman katman bırakan yazıcının ekstrüderi ile eritilir .

3D modelleme işlemi, nesnenin CAD 3D yazılımı (SolidWorks, TinkerCAD veya SelfCAD gibi ) kullanarak tasarlanmasını içerir. Bir kez tasarlandıktan sonra, 3B model (muhtemelen bir .STL dosyası), yazdırma parametreleri seçilmeden önce bir ‘dilimleyici’ (Cura veya Repetier gibi) aracılığıyla birçok katmana ayrılır. 

3D Yazıcı Kullanım Alanları

2019 tarihli bir “EY 3D Printing” raporuna  göre,  şirketlerin% 46’sının 2022 yılına kadar son kullanım parçaları için katkı üretimi kullanmayı beklediğini buldu

Piyasadan Örnekler

3D baskının avantajlarını keşfedin.

Hızlı ve Kolay Prototip

Katmanlı üretimin avantajları, enjeksiyon kalıplama gibi diğer imalat işlemlerine kıyasla sayısızdır. Geleneksel yöntemler imalatta size aynı özgürlüğü vermez. Hızlı prototipleme, tasarımcıların prototipleme süresini birkaç aydan birkaç güne kadar kısaltmasını sağlar. Bu sadece ürün geliştirme sürenizi kısaltmakla kalmaz, aynı zamanda yineleme sayısını artırarak nihai ürününüzü de geliştirir. Dahası, geleneksel üretim teknolojilerinden ziyade 3D baskı teknolojisini kullanmak, daha hızlı bir gelişme ile ürün geliştirme maliyetini düşürüyor.

3D baskı sayesinde nesnelerinizin tasarımını iyileştirin

 3D baskı, tasarımcılarınızın yaratıcılıklarını serbest   bırakmalarını sağlar. Katmanlı Üretim teknolojisi ile   makine tasarımı kolaylaşır ve karmaşık geometriler   artık bir sorun değildir. Konsept modellerinizin,   fonksiyonel prototiplemenizin ve aynı zamanda bitmiş   ürünlerinizin maliyetlerini azaltabilirsiniz. Örneğin, 3D   baskı işlemi sayesinde üretilebilen 3B tasarım   özellikleri, kafeslerin kullanımı ile ağırlığı azaltmak   kolaydır. Ayrıca doğrudan parçalarınıza jig ve demirbaşlar yerleştirebilirsiniz, bu da montaj hattınız söz   konusu   olduğunda teslim sürenizi önemli ölçüde azaltır.

Ürünlerinizi satmak için prototip modelleri

3D baskı ile ürünlerinizi kolayca gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Özelleştirme sınırsızdır. Bu şekilde, hangi düzeyde benzersiz tasarımın seçildiğine bakılmaksızın müşterinizin bitmiş ürününü yazdırabilirsiniz. Ayrıca sipariş edilen ürünler için üretim sürenizi azaltacaktır.

Yenilikçi bir mekanik parça sergilemek istiyorsanız plastik malzememizi seçin. Ürününüzün son kullanıcı olanı için sergilemek istiyorsanız Megabot ürünümüze göz atabilirsiniz.

3D baskı sayesinde tedarik zincirinizi büyük ölçüde optimize edin

Katmanlı Üretim yazıcının olduğu her yerde çok sayıda parça yazdırabilir.

3D baskı da yedek parçalarınız için mükemmel bir çözümdür. Birçoğunun bir yerde saklanmasına gerek yoktur, sadece 3D dosyaları saklayabilir ve nesneleri talep üzerine yazdırabilirsiniz. Bu kesinlikle yedek parçaları kullanma şeklinizde devrim yaratacaktır.

3D Baskı mekaniği endüstriler arasında neler sağlar?

Havacılık

Jet motoru üretiminde uzmanlaşmış bir General Electrics yan kuruluşu   olan GE Aviation, jet yakıt nozulu uçları yapmak için Katmanlı Üretime   güveniyor. Şirket, Ekim 2018’de, bu teknolojiyle önemli kazanımlar elde   ettikleri için bu parçaların 30.000 kadarını 3 Boyutlu olarak bastıklarını   açıkladı. Katmanlı Üretim ile GE Aviation, uçların ağırlığını % 25   azaltmanın yanı sıra, parça içindeki parça sayısını 20’den azaltmaya izin   veren entegre bir montaj sistemi tasarladı.

Kaynak: General Electrics

Demiryolu Endüstrisi

Her türlü ulaşım sisteminde 3D baskılı mekaniğin potansiyelinden yararlanabilir ve trenler bu kuralın bir istisnası değildir. Taşıtlar için 3D baskılı güvenlikle ilgili ve operasyonel bileşenler geliştirmek için Hamburg’un metro operatörü Hamburger Hochbahn AG ile birlikte çalışılmış. Elde ettikleri proje, frenler gibi 3D baskı mekaniğini kapsamakta ve nakliye endüstrisinde Katmanlı Üretim kullanımı için bir kilometre taşı oluşturmuştur.

Kaynak: Mobility Goitive Additive

Otomotiv endüstrisi

Araba üreticileri 3D Baskıda birçok etken buldu ve bunlardan biri kesinlikle yedek parça üretimi. Özellikle eski modellere gelince, üretim dışı eski model araba için yedek parça almak sıkıcı oluyor. Bu sorunu çözmek için, Porsche‘nin eski otomobil bölümü Porsche Classic, modelleri yenilemek için gerekli yedek parçaları almak için Katmanlı Üretim kullanıyor. Nadir Porsche 959‘un kavrama serbest bırakma kolu gibi 3D baskılı mekanik parçalar bu şekilde elde edildi.

Elektronik

3D Baskı mekaniğinin elektronikte de birçok uygulaması vardır. Ürünleri hem mekanik hem de elektronik sistemleri entegre eden Drone üreticileri için, Katmanlı Üretimin geliştirme aşamalarında belirgin faydalar sağladığı görülmektedir. Yarış uçağı üretiminde uzmanlaşmış UVify şirketi için bu teknoloji, prototipleme için ana üretim olarak kullanılmıştır. UVify‘ın geliştirdiği insansız hava araçları performans, aerodinamik ve tasarım arasında iyi bir denge sunması gerektiğinden, şirket onlarca iterasyondan geçebilir. 3D Baskı bu anlamda UVify‘ın aktiviteleri için anahtar olarak kabul ettiği bir teknolojidir. 

Uzay

Uzay aracı üretimi, 3D Parçaların fonksiyonel parçaları zaman verimli bir şekilde yapmak, test etmek ve elde etmek için nasıl kullanılabileceğinin iyi bir örneğidir. NASA ve uydu fırlatma servisi Virgin Orbit, NASA’nın Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde başarıyla test edilen ilk 3D baskılı roket yanma odasının oluşturulması üzerinde işbirliği yaptı. Bu proje, NASA’nın daha güvenli, zaman açısından verimli ve uygun maliyetli fırlatma cihazları geliştirmek için 3D Baskı’yı kullanma vizyonuna giriyor.

Yüksek teknoloji endüstrisinde prototip oluşturma

Yüksek teknoloji endüstrisindeki 3D baskı, geliştirme aşamasında hızlı bir şekilde prototipler oluşturmanızı ve böylece projenizi daha hızlı tamamlamanızı sağlayacaktır.  Çeşitli malzemelerimizle (plastik, reçine veya çok renkli malzemelerimiz gibi) prototipleri çok kısa sürede 3D olarak yazdırmanız ve istediğiniz zaman değişiklik yapmanız mümkündür. 3D baskı, mekanik konseptleri doğrulamak ve mükemmel parçayı hızlı bir şekilde elde etmek için parçalarınızı Ar-Ge aşamasında oluşturmanıza olanak tanır, plastik enjeksiyon için bir kalıp oluşturmak için ayları boşa harcamaya gerek yoktur.

Yüksek teknoloji endüstrisi için makine bileşenleri

3D baskı, kreasyonlarınızın yüksek teknoloji endüstrisinde düzgün çalışması için gerekli   olabilecek karmaşık parçalar üretmenizi sağlar. Bu kulaklıklar kelebeğin kanatlarındaki   desenlere dayanan karmaşık bir tasarım kullandı. 3D baskı kullanarak AudioQuest   tasarruf  etti. Bu kulaklık kısmı enjeksiyon kalıplama ile oluşturulamazdı. 3D baskı,   maliyetleri azaltmanıza ve dolayısıyla ürününüze rekabetçi bir fiyat için yüksek teknoloji   sağlamanıza olanak tanır.

Yüksek teknoloji ürünü nesneler için tüm aksesuarları 3D baskı

Yüksek teknolojili ürünlere, onları özelleştirmek veya korumak için düzinelerce aksesuar eşlik eder. 3D baskı ile ileri teknoloji ürünleriniz için aksesuarları doğrudan tasarıma entegre edebilirsiniz. Yaratabileceğimiz şeyin tek sınırı hayal gücümüzdür.

Bizi Arayarak Numune Talep Edebilirsiniz